Zo športu

05.11.2009

Na šampionát do Maroka pätica karatistov

V dňoch 12.-15. 11. sa v Maroku uskutočnia majstrovstvá sveta v karate v kategóriách kadetov, juniorov a starších juniorov. Z pretekárov VÚKABU si miestenku vybojovali v kumite Daniela Závatzká (kadetka do 47 kg), Zuzana Schwartzová (kadetka nad 54 kg), Michal Klima (junior do 68 kg), Gabriel Kaleta (starší junior nad 76 kg) - všetci z KK UNION Košice a Veronika Semaníková (juniorka do 59 kg) z Katsuda Sabinov. Z VÚKABU mali blízko k nominácii aj ďalší pretekári, ale tentoraz sa do nominácie nedostali. Ako tréneri idú predseda komisie štátnej reprezentácie František Kretovič a členovia komisie Július Valenta (kata) a Peter Bozogáň (kumite).

Nadviazať na úspešné ME

"Absolvovali sme dlhú a náročnú prípravu pozostávajúcu z množstva turnajov a sústredení. Verím, že slovenskí pretekári sú pripravení veľmi dobre, o čom svedčia aj ich výsledky. Na záverečnom sústredení sme sa venovali hlavne nácviku taktických variantov. Dúfam, že športová forma vyvrcholí na MS a nadviažeme na úspechy z ME v Paríži vo februári 2009, kde sa Slovensko umiestnilo na výbornom 2. mieste v hodnotení krajín. Na MS to bude ťažšie. O to šťastnejší budeme, ak donesieme medailu aj do Košíc. Chcem sa poďakovať všetkým klubovým a reprezentačným trénerom, rodičom a funkcionárom, ktorí sa podieľali na príprave slovenských reprezentantov," uviedol František Kretovič.

Medaila by potešila

Košičania chcú na severe Afriky zabojovať a príjemne prekvapiť. "Prajem všetkým reprezentantom, aby sa im darilo a dôstojne obstáli v silnej konkurencii," podotkol Július Valenta. "Som rád, že sa do nominácie Slovenska dostali piati pretekári z VÚKABU. V širšej nominácii sme mali viacej pretekárov - niektorí, ako Kornélia Linkeschová, Matúš Bozogáň (UNION), Jakub Kabát, Marigona Mehmeti, sestry Langošové (KK Kretovič), Barbora Botunová (Metropol) a ďalší mali k nominácii blízko. Samozrejme, chceme podať čo najlepšie výkony, pretekári majú dosť skúseností. K úspechu je však dlhá cesta. Dôležité je rozlosovanie, rozhodcovia a, samozrejme, aj trocha šťastia. Napríklad, Gabriel Kaleta vo februári trochu povestného šťastia na ME v Paríži nemal a prehral o 3. miesto. Rovnako ako Barbora Botunová. Akákoľvek medaila by nás veľmi potešila," dodal Peter Bozogáň.

Košičania pred MS. Zľava František Kretovič, Gabriel Kaleta, Zuzana Schwartzová, Daniela Závatzká, Michal Klima a Peter Bozogáň.

Zdroj: korzar.sme.sk

Rožňavské Bystré – Čoltovo 8:2 (2:0) Na deň Všetkých Svätých pripadlo 13. a posledné jesenné kolo okresného majstrovstva II. triedy vo futbale. Rožňavskobystranom sa zápas vydaril a hladko zdolali Čoltovo 8:2. Strelecky sa darilo Jánovi Gonosovi, ktorý po dlhom zranení strelil 4 góly. Na prvý gól si musela hŕstka divákov počkať až do 25. minúty, ktorý strelil po peknej kombinačnej akcii s J.Urbanom Ján Gonos. Do tej chvíle ešte stihli pozahadzovať veľké šance Rusnyák a Urban. V 28. minúte Minčík zblízka pätičkou zvýšil na 2:0. Do polčasu mohli Bystrania ešte pridať pár gólov, ale ani Leng, ani Urban svoje tutovky nepremenili. Hostí raz zachránila aj spojnica brány po strele Gonosa. Čoltovo v prvom polčase nemalo výraznejšiu príležitosť na skórovanie, aj keď snaha ich hráčov bola veľká.
V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi. V 50. minúte ešte Urban z metra prekopol ponad bránu, ale už v 53. minúte Gonos zvýšil na 3:0. Krága v 55.minúte potiahol loptu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Lenga a ten po zemi zvýšil na 4:0. Na 5:0 v 57. minúte zvyšoval Rusnyák. Hostia v 60. minúte využili nekoncentrovanosť Bystranských obrancov a znížili na 5:1. V 65. minúte strelil 6. gól Bystrého Gonos, a o päť minút nato ten istý hráč upravil na 7:1. Posledný gól Bystrého strelil Rusnyák v 74. minúte. 8:1. Hosťom sa ešte raz podaril rýchly protiútok, z ktorého vyťažili svoj druhý gól - 8:2. Čoltovo môže ešte poďakovať Urbanovi, ktorý v závere ešte spálil tri čisté šance. Bystrania sa tak po polovici súťaže posunuli na 3. miesto.
Pred 30 divákmi rozhodoval Rási.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Ján Gonos, Leng, Rusnyák, Minčík, Ján Urban ml. Striedali: Dorkin, Ujházi.

Text: Miloš Leng,

VÝSLEDKY II. TRIEDY - 12. kolo ( 25.10.2009 ): Pača – N. Slaná 2:3, Čoltovo – Hrhov 6:2, Kečovo – Kovstav – 3:1, Slavošovce – Kružná 1:1, Drnava – Jovice 7:1, Bohúňovo – Rakovnica 2:0, Mladosť Brzotín - Rožňavské Bystré 3:3

14. Hrhov 12 2 2 8 25:42 8

13. kolo 1.11.2009 o 14.00 hod.: Rakovnica - Pača, Jovice - Bohúňovo, Kružná - Drnava, Kovstav - Slavošovce, Hrhov - Kečovo, Rožňavské Bystré - Čoltovo, Nižná Slaná - Mladosť Brzotín.

VÝSLEDKY II. TRIEDY - 11.kolo  ( 18.19.2009 ):  Bohúňovo - Pača 2:2, Rakovnica - Drnava 2:1, Jovice - Slavošovce 2:1, Kružná - Kečovo 4:3, Kovstav - Čoltovo 1:0, Hrhov - Mladosť Brzotín 3:2, Rožňavské Bystré - Nižná Slaná  2:1.

Najlepší strelci po 11. kole:
11 gólov - G. Zoller (Kečovo), 10 gólov - P. Ičo (Jovice), 9 gólov - M. Vavrek (Ml. Brzotín), Ľ. Gajdoš (Pača), V. Karas (N. Slaná), 8 gólov - R. Polyák (Kružná), J. Urban ml. (R. Bystré), M. Balog (Bohúňovo), 6 gólov - R. Lörinc (Kečovo), M. Dunka (Hrhov), atď.

12. kolo 25.10.2009 o 14.00 hod.: Pača – Nižná Slaná, Mladosť Brzotín – Rožň. Bystré, Čoltovo – Hrhov, Kečovo – Kovstav, Slavošovce – Kružná, Drnava – Jovice, Bohúňovo - Rakovnica.

VÝSLEDKY II. TRIEDY – 10. kolo (11.10.2009): Nižná Slaná – Hrhov 5:0, Mladosť Brzotín – Kovstav 3:2, Čoltovo – Kružná 4:0, Kečovo – Jovice 3:2, Slavošovce – Rakovnica 5:0, Drnava – Bohúňovo 2:0, Pača - Rožňavské Bystré 3:2,

NAJLEPŠÍ STRELCI po 10. KOLE:
10 gólov - P. Ičo (Jovice), G. Zoller (Kečovo), 9 gólov - V. Karas (N. Slaná), 8 gólov - R. Polyák (Kružná), M. Vavrek (Ml. Brzotín), J. Urban ml. (R. Bystré), O. Gajdoš (Pača), 6 gólov - R. Lörinc (Kečovo), M. Balog (Bohúňovo), M. Dunka (Hrhov), 5 gólov - G. Lindák (Jovice), J. Szöllös, L. Drobňák (obaja Kružná), O. Vavrek (Ml. Brzotín), atď.

11. kolo 18.10.2009 o 14.00 hod.: Bohúňovo – Pača, Rakovnica – Drnava, Jovice – Slavošovce, Kružná – Kečovo, Kovstav – Čoltovo, Hrhov – Ml. Brzotín, Rožňavské Bystré – Nižná Slaná.

Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:1   (0:1). Rožňavskobystrania v Rakovnici nepotvrdili v 5. kole okresného majstrovstva II. triedy vo futbale dobrý výkon z minulého kola a v tradičnom derby iba remizovali. Tak, ako minulú sezónu, ani tentoraz sa im na ihrisku v Rakovnici nedarilo - hlavne strelecky. Celý prvý polčas boli Bystrania lepším mužstvom na ihrisku, no gólovo sa presadil iba Minčík v 32. minúte po rýchlom úniku po ľavej strane a zakončení z uhla otvoril skóre - 0:1. Bystrania prekonali gólmana domácich aj v 15. minúte, no pre ofsajd gól neplatil. Nedôraz v zakončovaní akcií sa Bystranom nakoniec vypomstil. Domáci hráči v 1. polčase vážnejšie neohrozili bránu Bystranov a ich slabé strely Máťaš pochytal.
Druhý polčas začali lepšie domáci. Hrozba pre Bystranov šla hlavne po autových vhadzovaniach v blízkosti ich 16-ky, keď domáci ich vhadzovali až pred bránu, z čoho vznikali nepríjemné momenty pre Bystré. Rakovnica dala svoj vyrovnávajúci gól po rohovom kope v 53. minúte. Odrazená lopta sa dostala pred domáceho hráča, ktorý z 10 metrov prudkou strelou nedal Máťašovi šancu - 1:1. V 82. minúte mal najväčšiu šancu Bystranov tradičný nepremieňač šancí Rusnyák, keď z 3 metrov netrafil domácu bránu. V poslednej minúte mohli Rakovničania podniknúť nebezpečný protiútok, no Ujházi ich sľubnú akciu včas zmaril.
Zápas bol bojovný, no s množstvom nepresností a množstvom technických nedostatkov u oboch tímov. Aj preto to bol pre diváka dosť nezáživný zápas.